25. § (1) „Pálos Károly-díj” I. fokozat adományozható annak a személynek, aki kiemelkedő munkájával hosszabb időn át, de legalább 15 éven keresztül segítette a város szociális ellátásainak fejlődését, fejlesztését, hatékonyságának növelését.
(2) „Pálos Károly-díj” II. fokozat adományozható annak a személynek, aki hosszabb időn át, de legalább 10 éven keresztül közreműködött a város magas szintű szociális ellátásában.
(3) Az I. fokozatot évente legfeljebb egy személy, a II. fokozatot évente legfeljebb két személy kaphatja.
(4) A „Pálos Károly-díj” I. fokozatával járó jutalomösszeg 150 000 Ft, a II. fokozatával
Pálos Károly II. díjat kaptak:
2020 Lendvai Imréné
Lendvai Imréné az általános ápoló és asszisztensi szakképesítés megszerzését követően a Vas Megyei Markusovszky Kórház neurológiai- és pszichiátriai osztályán dolgozott ápolónőként. Majd a város szociális alapellátásában a házi segítségnyújtás területéntevékenykedett.
1998. óta a Gagarint úton, a Vas Megyei Szakosított Szociális Intézetben dolgozik, ahol a Vas megyéből beköltözött idős, demenciával küzdő emberek is élnek.
Az Országos Módszertani Intézet demencia tanfolyamának elvégzése után, 2008. óta a "Nefelejcs" Demens Részleg vezetői teendőit látja el.
Aktívan részt vett a pályakezdő ápolók gyakorlati oktatásában.
Több alkalommal volt a szociális területen szervezett tanfolyamok előadója: a szervezők a demenciával kapcsolatos ismereteinek, megszerzett tapasztalatainak átadására kérték fel.
A kezdetek óta odaadással, a betegek és hozzátartozóik iránti elkötelezettséggel vesz részt a Vas Megyei Hospice Alapítvány munkájában. Hosszabb ideig önkéntes munkát végzett az SM betegek klubjában is.
A kórházban, a házi segítségnyújtásban és a szociális intézetben eltöltött évek alatt munkáját mindig a kliensek életminőségének javítása érdekében, az egyén gyógyulását szem előtt tartva végezte.
Mindig emberséggel, szeretettel, tudással felvértezve munkálkodott a beteg, idős emberek emberi méltóságáért.
Saját egészségét sem kímélve példamutató szakmai elhivatottsággal és tudással fordult a szolgáltatást igénybe vevők felé.
Munkaszeretete, szakma-, és a rászorultak iránti elhivatottsága, kollégák iránti tisztelete példaértékű és követendő a segítő szakmában dolgozók számára.
2020 Jene Judit
Jene Judit 15 évig tanítóként dolgozott, majd gyógypedagógusként a Csákánydoroszlói Értelmi Fogyatékosok Otthonában, 6 éven át mint mentálhigiénés csoportvezető. Közben megismerkedett az autizmussal. Az ESŐEMBERKE Alapítvány munkáját segítette tanácsadással, a szülőklub vezetésével, a pályázatokhoz szükséges szakmai programok kidolgozásával. Jelentős szerepet vállalt a Holnap Háza Lakóotthon működési előkészítésében és megvalósításában. 2009. - a megnyitás- óta annak vezetője.
Figyelme kiterjed mindenre: a lakók beköltözésének segítésére, a védett segítő környezet és közösség kialakítására, az egyéni szükségletek szerinti fejlesztésekre. Szervezi az intézményen belüli foglalkoztatást: a levendulatermesztést, s az arra képes lakókkal az irodai kisegítő munkát, az „Én könyvem és a Mi könyvünk” vezetését, annak érdekében, hogy a lakók felnőttként, nehézségeik ellenére is boldog, teljes életet élhessenek.
Rendszeresen részt vett országos együttműködésekben, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány (FSZK) autizmus munkacsoportjának munkájában, az Autisták Országos Szövetsége konferenciáin, többször előadóként is. 2011-ben közreműködött az „Autizmus specifikus támogatott foglalkoztatás módszertani kézikönyv és film” országos projektben. 2014-15-ben irányította a Lakóotthon bázisintézményi közreműködését a magyar autizmus ellátás fejlesztéséért végzett akciókutatásban a Nyolc pont országos FSZK projekt keretében. 2014-ben a szakmai program elkészítésével megalapozta a MA Háza Foglalkoztató pályázatát, beindítását, ahol ma már az autisták a megváltozott munkaképességű személyekkel együtt dolgozhatnak.
Az újszerű, korszerű irányelvek, a megfelelő élettér kialakításával, a lakóotthonban végzett lelkiismeretes munkájával, empatikus képességeivel, a lakók felé sugárzó szeretetével teremtette meg a HOLNAP HÁZA családias légkörét, amiben a lakók otthonukként élnek, családjuk pedig biztonságban tudhatja őket.
2019 Horváthné Dombai Margit és Horváth Gyöngyi
2018 Horváth Lászlóné és Szoboszlai Attiláné
2017 Vasasné Horváth Orsolya és Gerencsér Istvánné
2016 Szabó Istvánné, Takács Katalin
2015 Szele Antalné
2014 Fenyvesi Tamásné, Marton Imre
2013 Kalmár Ferencné, Galambos Józsefné
2012 Riegler Ferencné, Márton Sándorné
2011 Király Endréné, Méhes Berta, Punokovicsné Kovács Zsanett
2010 Barcsik Éva, Őr Imréné, Vitár Ágnes
2009 Kis-Feketéné Hidegh Zsuzsanna, Kővári Lászlóné, Pálmainé Kónya Beáta
2008 Györe Zoltánné, Macaun Józsefné
2007 Törökné Szivák Éva, Török Mária Eszter
2006 Vadász Lászlóné
2005 Kincses Dánielné
2004 Baráth Istvánné, Horváth Sándorné, Stankovics Erika
2003 Bíró Gyuláné, Kelemen Kálmánné, Mészáros Józsefné
2002 Györe Zoltánné, Dr. Lazáry Györgyné, Mátyás Györgyné
2001 Szegediné Guba Júlia, Németh Józsefné, Tancsics Ferencné
2000 Borhiné Szász Ágnes, Horváthné dr. Szöllősi Ilona
1999 Sárközi Antalné, Zsampachné Nagy Vera
1998 Németh Istvánné, Dr. Sudárné Zsigmond Zsuzsanna
1997 Lászlóné Patay Judit, Dr. Cseresznyés János
1996 Dr. Giczy Sarolta, Horváth Róbert
Pálos Károly I. díjat kaptak:
2020 Juranovits-Racker Rita
Juranovits-Racker Rita 2001-ben a főiskola elvégzése után családgondozóként kezdett dolgozni az akkori Oladi Családsegítő Központban.
2002-ben a Regionális Szociális Forrásközponthoz került, ahol kezdetben a KAPU - Önkéntes Segítő Programban koordinátorként, majd e projekt, illetve a Támogató Szolgálat - modellkísérleti program szakmai irányítójaként dolgozott.
2003-tól a már szociális alapellátási formaként működő Fogyatékos Emberek Támogató Szolgálatának vezetője lett. Munkájával, szakértelmével hozzájárult újabb Támogató Szolgálat beindításához 2005-től.
2007-2009 között a Munkaerő-piaci Szolgáltatások vezetőjeként dolgozott, emellett irányította a Fogyatékos Emberek Támogató Szolgálatainak szakmai munkáját is.
2012-től a Fogyatékos Emberek Nappali Szolgálatának vezetője.
2016-tól a Fogyatékos Embereket Segítő Szolgáltatások Intézményének a szakmai munkáját irányítja.
A szervezetnél töltött évek alatt számos hazai és Európai Uniós pályázati program kidolgozásában közreműködött.
Több HEFOP és TÁMOP programban projektmenedzserként és szakmai vezetőként vállalt szerepet.
2013-tól az Önkormányzat „Ügyfél útja” című programjának szakmai vezetői feladatait is ellátta.
2014-ben, és 2015-ben a fogyatékos nappali ellátás szolgáltatásait kiegészítő, azokat magasabb színvonalra emelő hazai projektek felelőse is volt.
Mindig a magas színvonalú ellátás biztosítására, a szolgáltatások fejlesztésére, új és innovatív programok bevezetésére törekedett.
Széles körű kapcsolatrendszert épített ki és ápol a megyében működő fogyatékos embereket segítő intézményekkel. Aktív szerepe volt a Vas Megyei ÉFOÉSZ újra alakulásában is
A munkakörébe tartozó kötelező feladatok ellátása mellett mindig lehet rá számítani közösségi akciók, önkéntes feladatok megszervezésében, megvalósításában is.
Juranovits-Racker Rita rendkívül precíz és nagy teherbírású, jó problémamegoldó és konfliktuskezelő képességgel rendelkező szakember. aki
a fogyatékos ellátásban eddig eltöltött 16 év alatt valamennyi ellátási területen kiemelkedő munkát végzett.
2019 Lőrincz Attila Józsefné
2018 dr. Bencsics Enikő Krisztina
2017 Horváth Adrienn
2016 Czömpöl Tiborné
2015 Hende Tamás Józsefné
2014 Jankó Sándorné
2013 Dénes Tímea
2012 Mester Rita, Sántháné Viszked Erzsébet
2011 Horváth Istvánné, Németh Györgyi
2010 Wágner Lászlóné, Reményi Istvánné
2009 Nagy Ernőné, Sipos Judit
2008 Dr. Czeglédy Ferencné, Pántya Erika
2007 Maurerné Matula Imola
2006 Harangozóné Vígh Ilona
2005 Sebestyén Bianka
2004 Füzessy Józsefné, Kiss László
2003 Baumanné Foki Zsuzsanna, Fekete Árpád
2002 Horváth Izidorné, Kulcsár Lászlóné
2001 Éder Géza, Károlyiné Kóczán Katalin
2000 Szabó Margit, Hóbor Ferenc
1999 Dienes Mária, Vogl Lászlóné
1998 Elek Tibor, Vincze Antalné
1997 Nagy Józsefné, Dr. Dalos János, Dr. Lakner László
1996 Horváth Olga, Tuczainé Régvári Marietta